0544 912 9294
yuksel.avukat@gmail.com

Boşanma Hukuku

adana en iyi boşanma avukatı

Boşanma Sebepleri Nelerdir?

Boşanma sebepleri, sosyal şiddet,ekonomik şiddet, duygusal şiddet, fiziksel şiddet,aldatma, terk, haysiyetsiz yaşam sürme  gibi çeşitli nedenlerden kaynaklanabilmektedir. Bu durum Taraflar açısından oldukça yıpratıcı bir süreç olduğundan bu sürecin hızlı bir şekilde sonuçlanması da çok büyük bir  önem arz etmektedir. Boşanma süreci çekişmeli boşanma davası veya anlaşmalı boşanma davası yoluyla gerçekleşebilmektedir. Detaylı bilgi için Boşanma Davası Nasıl Açılır? yazımızı inceleyebilirsiniz. Hiç şüphesiz anlaşmalı boşanma davası  çekişmeli boşanma davasına göre daha az yıpratıcı ve çok daha  kısa sürede  sonuçlanabilecek davalardır. Bu sebeple çiftler aralarında mal paylaşımı nafaka velayet vb. hususlarda anlaşmışlarsa, anlaşmalı boşanma davasını tercih etmeleri daha uygundur.

Boşanma Avukatı Vasıtasıyla Boşanma Davasının Takibi  Neden Önemlidir?

Ancak ister anlaşmalı boşanma yoluyla isterse çekişmeli boşanma yoluyla olsun bu konuda konuda uzman bir boşanma avukatı vasıtasıyla tarafların boşanma davasına ilişkin işlemlerini yapmaları menfaatleri açısından en doğru yoldur. Bu süreçte  öncelikle  yapılması gereken bu konuda uzman bir avukatla görüşerek bahse konu olayların  bir boşanma sebebi teşkil edip etmeyeceği bu olaylara yönelik elde bulunan delillerin niteliği davanın sebebine bağlı olarak süresinde açılıp açılmadığı gibii hususların netleştirilmesidir. Taraflar ilk etapta bazen avukatlık ücreti ödemeden internette buldukları şablon dava dilekçeleri ile dava açma yoluyla işlemleri gerçekleştirmenin  daha az maliyetli olduğunu düşünerek hareket ettiklerinde  bu durum çoğu zaman,    ödenecek avukatlık ücretinden çok daha maliyeti yüksek ve telafisi imkansız sorunlara yol açabilmektedir.  Zira örneğin, anlaşmalı boşanma protokolünde yazılması elzem olup  yazılmayan bir husus, çekişmeli boşanma davasında  dava dilekçesine yazılmaması gerekip de yazılan bir vaka  veya dava sırasında  bir haktan feragat edilmesi gibi birçok husus ileri de başkaca komplike sorunlara yol açarak, sıklıkla rastladığımız üzere  davanın o taraf aleyhine sonuçlanmasına neden olabilmektedir. Sürecin bu alanda uzman bir  boşanma avukatı tarafından takip edilmesinin en önemli diğer bir sonucu ise karşı tarafın öne sürdüğü veya sürebileceği iddia ve ithamlara   soguk kanlılıka yaklaşabilmesi ve muhtemel karşı hamleleri öngörerek bu doğrultuda  müvekkil lehine gerekli önlemleri alabilmesidir. 

Ofisimiz  Adana’da boşanma avukatı olarak bu alanda kendine güvenen  yetkin hukuk bürolarından biri olup her daim özen ve hesap verme yükümlülüğüne uyacak şekilde müvekkillerini  bu süreçte temsil etmektedir.

Çalışma Alanlarımız
İletişim Bilgilerimiz

Bize Ulaşın

Telefon: 0544 912 92 94

Email: yuksel.avukat@gmail.com

Pazartesi-Cumartesi: 08:30-18:00

Avukata Sorun

    Adana boşanma avukatı - Adana ceza avukatı

    Call Now Button
    Open chat