Evlilik bir medeni hukuk sözleşmesidir. Boşanma ise evlilik birliğinin sona erme sebeplerinden yalnızca bir tanesidir.  Boşanmaya bağlı olarak anlaşmalı ya da çekişmeli biçimde nafakavelayettazminat, çocukla şahsi ilişkinin kurulması yani velayeti kendinde olmayan tarafın çocuğunu nasıl göreceği konularında da mahkemece karar verilmesi gerekir. Eşler boşanma ile birbirlerine karşı olan mirasla ilgili talep haklarını kaybederler, yani artık birbirlerinin yasal mirasçısı olamazlar. Sonuç olarak boşanma davası birçok sonuç doğurduğu için önemli bir davadır. Bu nedenle boşanma davasının alanında uzman avukat ile yürütülmesi gerekir..

Çekişmeli Boşanma Davaları, Anlaşmalı Boşanma Davaları, Evlilik Ve Mal Rejimi SözleşmeleriAnlaşmalı Boşanma ProtokolüNafaka Ve Tazminat TalepleriEvliliğin İptali DavasıAilenin Korunması Ve Kadına Karşı Şiddetin Önlenmesi Hakkında Kanun Çerçevesinde Tedbir Kararları, Yabancı Mahkemelerden Verilen Boşanma Kararlarının Tenfizi Ve Tanınması, Babalık DavasıMal Rejimi Davasında müvekkillerimize tüm ekibimizle  en iyi hizmeti vermekteyiz.

Adana Boşanma Avukatı olarak gerek yurtiçi gerekse yurtdışından müvekkillerimize anlaşmalı boşanma davasıçekişmeli boşanma davasıvelayet davası , nafaka davasıtazminat davası konularında tüm ekibimizle  en iyi şekilde hizmet vermekteyiz.